Határtalanul 2016/2017.

A Határtalanul! program célja a magyar-magyar kapcsolatok építése, személyes kapcsolatok kialakítása, elmélyítése. A program a nemzetpolitikai célt fordítja le konkrét tapasztalatokra, azaz a Határtalanul! a nemzeti összetartozás operatív programja. Keretében magyarországi iskolák tanulói az állam támogatásával osztálykiránduláson vesznek részt a szomszédos országok magyarlakta területein, így személyes tapasztalásokat szereznek a külhoni magyarságról.

A Határtalanul! program keretében 2010 óta megközelítőleg 100 ezer magyarországi diák vehetett részt a határon túli régiókat célzó tanulmányi utakon, 2016-ban a programra 1,9 milliárd forint áll rendelkezésre, melyből 2015-ben 1,29 milliárd forint kerül kiírásra.

Képtalálat a következőre: „Határtalanul logo”

A 2016/17-es tanévben iskolánk ismét sikeresen pályázott a Határtalanul! programra és 738000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert. A program keretében 7. osztályos tanulóink 2017.április 10-13-ig egy 4 napos Felvidéki kiránduláson vesznek részt.